В цілому на водоймах Одеського регіону нерест риб закінчився.
Найбільшу стурбованість у фахівців управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона» викликає стан у дністровському басейні, де ефективність екологічного попуску з Дністровського водосховища у поточному році була дуже низька.
Жодна з пропозицій управління на проведення попуску з Дністровського водосховища для створення сприятливих умов нересту в пониззі Дністра фахівцями Держводагентства Украни врахована не була. Як наслідок, заходу плідників ляща, плоскирки, сома, срібного карася та коропа на нерестовища не спостерігалось, основний нерест риби проходив в прибережних зонах плавневих озер та берегових зонах Дністровського лиману, що в майбутньому негативно позначиться на уловах рибалок.
У Дунайському басейні відкриті шлюзи-регулятори на декількох каналах, що подають воду на озера (оз. Кагул-Картал, оз. Ялпуг-Кугурлуй, оз. Катлабух). Віднерестились такі види риб, як щука, окунь, судак, лящ, тарань, карась, короп, білизна. Продовжується нерест сома. Високий рівнь води в р. Дунай дозволив залити нерестовища на придунайських озерах майже повністю, що створило сприятливі умови для нересту основних промислових видів риб.
На причорноморських лиманах – Шаболатському, Тилігульському, Дофинівському, Тузловській групі лиманів та Чорному морі закінчився нерест бичків та камбали-калкан у Чорному морі.
Прес-служба
управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона»